Teknoloji

PlayStation VR2 satışları hayal kırıklığı mı yaratıyor?

 
Sony’nin kullanıcılara sunduğu sanal oyun PlayStation VR2’nin satışlarının hayal kırıklığı yarattığına dair haberler ortaya çıktı. Hatta bu haberlere göre Sony’nin sanal gerçeklik başlığının üretimini durdurma kararı aldığı bile iddia edilmişti. Eserin hem fiyatının değerli olması hem de yeterli içerik bulunmaması nedeniyle az satıldığı bildirildi.
 
PlayStation VR2 hayal kırıklığı yaratıyor mu?
 
 
 
Pek çok analist, Sony’yi PS VR2’nin zayıf çıkmasıyla eleştiriyor ve bu bağlamda ürünün fiyatının yüksek olduğunu belirtiyor. 549,99$’a satılan sanal oyunu kullanmak için PlayStation 5 konsolu gerekiyor. Ek olarak, başlık, yepyeni PSVR oyunlarıyla geriye dönük uyumluluğa dayanmıyor. Bu da doğal olarak sınırlı içerikle sonuçlanır.
 
Raporlara göre Sony, 22 Şubat’tan (2023) Mart ayı sonuna kadar 270.000 ila 300.000 PlayStation VR2 oyunu satacağını tahmin ediyor. Bu kapsamda 300.000 adet satışa ulaşıldığı bildirilmektedir. Bu rakam doğruysa PS VR2 çıkışına sahip en çok satan VR kulaklıklardan biri olacak.
 
 
 
Şu an resmi rakamlar olmadığı için bu raporlar üzerinden satış yapılıyor ve bu raporların elbette doğrulanması gerekiyor.
 
Öte yandan ilk PlayStation VR oyunu, ilk beş ayında yaklaşık 915.000 adet sattı. PlayStation VR2 ise şu ana kadar satışların yaklaşık üçte birine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu