Haber

Mudanya 10 Kasım’da Tek Yürek, Atasını Andı: Sen Hep Varsın

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde Mudanya’da hayat durdu. Mudanya, Atasını saygı, sevgi, minnet ve özlemle andı.

Mudanya, “Özgürlüğü ve bağımsızlığı karakteri” olarak ilan eden, bir milleti esaretten kurtaran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde hürmet, sevgi, minnet ve hasretle andı. Anma programı, İskele Meydanı’ndaki resmi merasimle başladı. Merasime Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, ilçe protokolü, siyasi partiler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Mudanyalılar katıldı. Anıta çelenklerin sunulmasının akabinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 9’u 5 geçe, sirenler eşliğinde hürmet duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi. Program, merasimin akabinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde Dörtçelik Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin anma programıyla devam etti. “Atatürk’ü Anlamak” bahisli fotoğraf, şiir ve kompozisyon yarışlarında dereceye girenlere mükafatları verildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün mefkureleri, kanıları, prensipleri ve ihtilalleri ile milletin kalbinde sonsuza kadar yaşayacağını belirten Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, “57 yıl süren yaşamında, yalnızca Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla yöneten bir komutan olarak değil, devrimleriyle de dahi bir devlet adamı olarak tarihe geçen Atamızı her 10 Kasım’da giderek artan bir özlemle arıyoruz. O’nu bizlere bıraktığı mirası sonsuza dek yaşatarak anıyoruz. 84 yıldır fikrimizde, kalbimizdesin Atam” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu