Haber

Bursa Osmangazi’deki kurban pazarlarında sineklerle mücadele

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı Türkiye’nin en modern kurban pazarı Veysel Karani Çağdaş Kurban Satış Tesisi’nde yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlilik var.

Dev tesis, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde yetiştiricilerin hayvanlarını satmak için ilk tercihi oldu. Belediye ekipleri, bayram öncesi karasinek ve haşere oluşumuna karşı kurban satış noktalarını düzenli olarak ilaçlıyor.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların barındığı kotraların içi ve çevresi artık ilaçlama formülü ile ilaçlandı.

Ayrıca kioskların içine sinekleri kokusuyla çeken ve içeride hapseden karasinek tuzakları yerleştirildi.

Ekipler, hayvanların bulunduğu bölmelerin girişlerinde şap hastalığına karşı kireçlendirme işlemi yaptı. Yapılan ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen ilaçlar kullanılmıştır. Çalışmalar, hem satan hayvan sahipleri hem de kurban alan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu